Koleksioni pranverë-verë 2018 në GUESS Citypark

Koleksioni pranverë-verë 2018 në GUESS Citypark

Koleksioni i ri nga Guess pranverë-verë 2018 karakterizohet nga silueta fine dhe elegante. Ky dyqan ndodhet vetëm në CItypark . Guess sjell për këtë sezon trendet dhe modelet e reja të veshjeve dhe aksesorëvë të dizenjuar plot stil dhe klas. Ky koleksion mikson stilin urban me atë casual dhe të viteve 90’

Koleksioni për femra karakterizohet nga silueta elegante të cilat nxjerrin në pah feminiltetin dhe klasin. Trendet e fustaneve që mbizotërojnë këtë sezon janë të shumta. Fustanet e gjata me linja të drejta si dhe fustanet me një krah do të mbizotërojnë koleksionin e ri nga Guess. Nuk do mungojnë as fustanet e shkurtra me linja të drejta. Këtë verë elementët floral në veshje nuk do të mungojnë. Ato do iu bëjnë të dukeni më femërore dhe do iu japin një look veror.

Fustanet me detaje të punuar me grep do të përbëjnë një tendencë të re për koleksionin  e viti 2018 nga Guess. Githashtu pjesë e këtij koleksioni do të jenë dhe fustanet button up. Ato do të jenë trendi më I preferuar I kësaj vere për shkak të prakticitetit dhe stilit të veçantë. Fustanet me prerje këmishe të shkurta nuk duhet ti mungojnë garderobës suaj pasi  do iu bëjnë të dukeni elegante dhe klas.

Jumpsuit do të vazhdojnë të mbeten trend dhe një nga kombinimet më të preferuara të këtij sezoni. Jumpsuit të shkurta me printe florale plot ngjyra do të mbizotërojnë në këtë koleksion pranverë-verë 2018. Gjithashtu dhe jumpsuit e gjata me një dekolte më të hapur janë pjesë e koleksionit. Këmishat këtë verë vijnë me printe shumëngjyrshe dhe në material të lehta lino

Ngjyrat që do të karakterizojnë këtë sezon koleksionin për femra  janë: tonet e ngjyrës së gjelbër ushtarake, ngjyrat pastel, ngjyra e kuqe, ngjyra blu në mente dhe e bardha klasike.

 

Koleksioni për meshkuj nga Guess përfshin këmisha  me mëngë të shkurtra, bluza me mëngë të shkurta, pantallona të shkurtra prej liri. Gjithashtu në këtë koleksion do të gjeni këmisha dhe t-shirts të stilit polo. Guess ofron një shumëllojshmëri opsionesh dhe ngjyrash këtë verë. Paleta e ngjyrave të koleksionit për meshkuj përfshin nuanca   pastel, jeshilen ushtarake, si dhe një përzierje ngjyrash të nderthurura me  printe  tropikale për një pamje sa më verore.

Për sa I përket këpucëve Guess ofron modele të shumta. Modelet që mbizotërojnë në këtë koleksion janë atëletet e thjeshta, por klasike të cilat kombinohen lehtësisht me stilin e veshjeve. Modelet e çantave që do të mbizotërojnë për 2018 janë kryesisht çantat e vogla të dorës kryesisht në nuancat gri, rozë e lehtë dhe ngjyrat pastel. Trendi I çantave të këtij koleksioni do të karketrizohet nga modele te thjeshta me pak detaje, praktike dhe të kombinueshme në çdo rast.

 

Guess gjithashu ofron koleksionin e ri të syzeve. Modelet e syzeve  të  dizenjuara për këtë sezon dallohen për forma ovale  dhe katrore. Stili cat-eye për femra do vazhdojë të mbetet trend dhe për verën e 2018-ës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.